Kumaş Havalandırma Kanalları

Kumaş Havalandırma Kanalları
Kumaş Havalandırma Kanalları
Kumaş Havalandırma Kanalları
Kumaş Havalandırma Kanalları

Neden Kumaş Kanallar?

Kumaş (tekstil) hava kanalı daire, yarım daire veya çeyrek daire kesitli, galvanizli çelik, paslanmaz çelik veya alüminyum yerine düşük ağırlıklı tekstil malzemesinden üretilen, soğutulmuş veya ısıtılmış havanın taşınması ve dağıtılması için tasarlanan bir kanaldır.

Neden Tekstil Bazlı Havalandırma sistemi seçilmeli?

 1. Esneklik ve terzi işi çözümler

  Esneklik ve terzi işi tasarım Enge ve Partnerlerinin tekstil bazlı havalandırma çözümlerini karakterize eder. Bina mimarisine en iyi uyan boyutu rahatça seçebilirsiniz. Ayrıca, neredeyse sınırsız sayıdaki sistem düzenlerimizden, renklerimizden, malzemelerimizden ve üfleme sisteminin aktif, pasif veya karma olmasını tercih edebilirsiniz.
   
 2. Özgün malzemeler ve renkler

  Malzemelerimiz hava dağıtımı için tasarlanır- düzensiz hava dağıtımı, yıkamadan sonra çekme, renkte bozulma ve yetersiz Toz Tutma Kapasitesi gibi problemlere sebep olan, çadır ya da balkon kapaması için değil. Malzemelerimizi geniş bir standart renk çeşitliliğinde sunuyoruz ve bunun yanında malzemelerimiz ek maliyetle istenen herhangi bir renkte boyanabilmektedir.
   
 3. Verimli hava dağıtımı ve iyi iç mekan havası

  Tekstil kanallar, taze havanın "ölü bölge" bırakmaksızın etkin, homojen ve cereyansız şekilde dağıtımı için çok uygun ürünlerdir. Kirli hava ve kalitesiz hava yorgunluk ve baş ağrısına sebep olabilir. Tekstil kanallarımız okullarda, mağazalarda, galerilerde ve insanların bir arada bulunduğu diğer mekan tiplerinde etkili bir hava değişimi ve iyi bir iç mekan havası yaratır.
   
 4. Yangın onaylı malzemeler

  Kumaş kanal malzemelerinin yangın testi yapılmış ve uluslar arası yangın standardı EN 13501-1' e göre onaylanmıştır.
   
 5. Mükemmel akustik özellikler

  Ürünlerimiz sistemlerimiz ses konusunda eşsiz özellilklere sahiptir ve doğru ölçülendirildiğinde ek maliyetler olmadan ses stüdyolarında kullanılabilirler. Aynı zamanda kumaşlar tavanın altında sesi absorbe ederek ve yansıyan sesin bir kısmını kırarak ses bariyeri görevi de görür.
   
 6. Yoğuşma problemi yok

  Her zaman havanın bir kısmı kumaş yüzeyinden ortama verilecek şekilde geçirgen kumaşlardan imal edilir. Bu da çok nemli (>90% RH) mekanlarda bile yüzeyde yoğuşma problemi olmasını önler ve izolasyona gerek kalmaz.
   
 7. Nakliye ve montaj kolaylığı

  Malzemelerimiz hafiftir, yani sprio kanallara göre çok daha hafiftir. Aynı zamanda tekstil kanallar katlanıp maksimum ağırlığı 25 kg olan karton kolilerde paketlenebildiğinden taşıması ve nakliyesi çok daha kolaydır. Askı rayları gerekli boylarda kesilmiş olarak teslim edildiğinden montajı benzer sistemlere göre çok daha hızlı ve kolay olmaktadır.
   
 8. Hijyen ve bakım kolaylığı

  Tüm tekstil bazlı havalandırma sistemleri kolayca demonte edilip bir çamaşır makinesinde yıkanabilir. İşlenmiş malzemelerimiz %90'dan yüksek bağıl nemde dahi maksimum %1 su tutar ve bu malzemeler gıda sanayisinde kullanıma uygundur. Daha da yüksek nem oranına sahip ortamlarda ise malzemeleri mantar ve mikroorganizmalara karşı daha da dirençlı kılan ek bir Antibakteriyel uygulama öneriyoruz, ancak bu uygulamanın %85'in altındaki nem oranlarında gereksiz olduğunu  unutmayınız.
   
 9. Sürdürülebilir havalandırma

  Ürünlerimiz test edilip onaylanmıştır. Üretimimiz ise ISO 14001 standardına (Çevresel Yönetim Sistemi) göre sertifikalandırılmıştır. Tekstil kanal sistemlerinin nakliyesi ve yok ediliş süreci konvansiyonel çelik kanallara kıyasla daha az CO2 kirliliği yaratmaktadır.

  Tekstil kanallar ile çelik kanallara kıyasla daha verimli hava dağıtımı oluşturabilirsiniz ki bu da enerji tasarrufuna olanak sağlar.